TaeguTec Hakkında

AEO Sertifikası

TaeguTec Uluslar arası AEO Sertifikası’nı aldı.

TaeguTec sektörde ilk olarak 15 Mayıs 2012 tarihinde Kore Gümrük Hizmetleri tarafından uluslar arası kabul görmüş AEO (Yetkilendirilmiş Ekonomik Operatör) belgesi ile ödüllendirildi.

TaeguTec zorluğuyla bilinen standartlarını başarıyla yerine getirdikten sonra AEO komitesinden sertifika almayı başarmıştır.Bunun ötesinde 2010 yılındaki FTA belgesi (özel ihracat belgeleme)başarısına ek olarak AEO başarısı kesin bir şekilde TaeguTec’in evrensel bir ithalat-ihracat şirketi olduğunu pekiştirdi.Bu durum bölgedeki diğer şirketler için örnek bir durumdur.

TaeguTec belgelendirilmiş bir AEO şirketi olduğu için Karşılıklı Tanıma Anlaşması’na mutabık olan ülkeler arasında basitleştirilmiş gümrük prosedürleri ile kısmi denetleme muafiyeti ve lojistik masraflarının düşmesi gibi gümrük işletme muafiyetlerinden yararlanmaktadır.

AEO
Certification

What is an AEO?

AEO, ticaret güvenliği ve kolaylaştırmasını uyarlayan Amerikan ticaret himayesine dayalı Dünya Gümrük Örgütü kavramıdır. Sadece,lojistik güvenliği ve güvenirliliği göz önünde bulundurulduğunda, gümrük hizmetleri tarafından küresel olarak yetkili kılınmış ithalat ihracat firmaları, denizcilik işletmeleri, taşıyıcı firmalar, ambarlar ve gümrük idarelerini içeren kuruluşlara imtiyaz verilmiştir.

Amerika, Çin ve Avrupa Birliği Ülkeleri gibi 49 ülkede tanınan AEO belgesi sadece kuruluşların yasalara uygunluk derecesi, iç kontrol, risk unsuru yönetimi, finansal borç ödeme gücü, güvenlik yönetimi ve iş ortaklığı yönetimi gibi uluslararası standartları karşılayabilmesi ile elde edilir. Bu belge elde edildiğinde kuruluş sonuç olarak zaman ve para kazandıracak bir seri yararın keyfini çıkarmaktadır.

 
BACK